WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Warzywa

Warzywa odgrywają istotną rolę w żywieniu. Dostarczają witaminy C1, B1, B2, K, E i prowitamina A, składniki mineralne (z przewagą pierwiastków metalicznych), kwasy organiczne, pektyny, substancje aromatyczne, cukry łatwo przyswajalne, błonniki (czyli celuloza). Ta mieszanina składników powoduje, że jesteśmy zdrowi. Poza tym warzywa stanowią doskonałą nietuczącą, niskokaloryczną przekąskę. Surowe jak i przetworzone warzywo dostarcza nam mnóstwo potrzebnych (i niezbędnych) do życia substancji. Dlatego rozumie się samo przez się, jak ważne dla zdrowia człowieka jest prawidłowe żywienie polegające na systematycznym dostarczaniu organizmowi odpowiednich ilości warzyw, czyli 4-5 razy dziennie.

 

 

 

Botwinka 7+

botwinka od kiedy dla dzieckaBotwinka to młode liście i korzenie buraka ćwikłowego. Jest źródłem antyoksydantów i składników odżywczych (zwłaszcza kwasu foliowego, manganu, potasu i żelaza). Botwinka zawiera betakaroten, witaminę C.


W kuchni botwinkę stosujemy przede wszystkim do zup, chłodników. Młode liście można jeść na surowo w sałatkach jarzynowych. Można je także blanszować lub przygotować jak szpinak.


źródło: www.zdrowyprzedszkolak.org

Poprawiono: środa, 04, wrzesień 2013 12:09

Odsłony: 14507

Szparagi 8+

szparagai od kiedy dla dzieciSzparagi są cenionym warzywem ze względu na walory smakowe i lekkostrawność, mają dużą zawartość witamin, soli mineralnych i przeciwutleniaczy.


Wyróżniamy trzy rodzaje szparagów jadalnych:
białe, są bardziej łykowate od zielonych dlatego dobrze jest je obrać przed gotowaniem,
zielone są najdelikatniejsze,
fioletowe (rzadko dostępne ze względu na trudną uprawę) zawierają najwięcej asparaginy przez co są bardziej intensywne w smaku i zapachu, są też bardziej słodkie.

Poprawiono: środa, 04, wrzesień 2013 12:20

Odsłony: 13834

Czytaj wicej Czytaj więcej...
Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?