WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Witaminy

Witaminy to związki organiczne, których organizm ludzki nie potrafi wytworzyć (lub w niewielkiej ilości, w przewodzie pokarmowym, dzięki specyficznej florze bakteryjnej), muszą one być dostarczone wraz z pożywieniem w gotowej postaci lub w formie prowitamin, które w trakcie przemian metabolicznych uzyskują pełną aktywność biologiczną. Witaminy to związki, nie będące źródłem energii ani strukturalnymi składnikami tkanek, niezbędne jednak dla wzrostu i rozwoju organizmu oraz prawidłowego przebiegu procesów metabolicznych. Ich działanie biologiczne jest widoczne już przy bardzo małych stężeniach.

Występowanie - podajemy produkty pochodzenia roślinnego.

 

 

 

Witamina C - kwas askorbinowy

Witamina C jest jedną z najważniejszych witamin. Odgrywa ważną rolę w procesach odpornościowych, działa odtruwająco, wpływa też na wzrost i rozwój komórek organizmu, utrudnia przenikanie do nich wirusów, ma właściwości bakteriostatyczne, a nawet bakteriobójcze w stosunku do niektórych drobnoustrojów chorobotwórczych, przyspiesza procesy gojenia, uczestniczy w regeneracji witaminy E, neutralizowanie przez witaminę C . Chroni organizm przed zmianami nowotworowymi. Ponadto spowalnia proces starzenia się skóry. Naturalna witamina C obniża ciśnienie krwi i poziom cholesterolu.
Regeneruje uszkodzenia skóry i poprawia jej wygląd, obniża ciśnienie krwi, wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia i serca, utrzymuje naczynia krwionośne w odpowiedniej formie, chroni organizm przed wpływem wolnych rodników – skuteczny przeciwutleniacz, utrzymuje w zdrowiu kości, zęby, włosy i paznokcie, wzmacnia i regeneruje dziąsła, błony śluzowe oraz narządy płciowe, zwiększa przyswajalność żelaza, aktywnie uczestniczy w produkcji kolagenu odpowiedzialnego za elastyczność, ścięgien i skóry, kondycję tkanki łącznej kości, stan naczyń krwionośnych, dziąseł i rogówki oka. aktywnie uczestniczy w produkcji elastyny, dzięki której tkanki w nią obfitujące (ścięgna, więzadła, skóra, tkanka płucna, naczynia krwionośne) po rozciągnięciu lub ściśnięciu odzyskują swój pierwotny kształt i wielkość, poprawia wzrok, chroni skórę przed działaniem promieni słonecznych.

Poprawiono: niedziela, 30, październik 2011 13:04

Odsłony: 6237

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Witamina B9 - kwas foliowy

 

Witamina B9
czyli kwas foliowy jest głównym czynnikiem biorącym udział w procesie podziału komórek organizmu. Kwas foliowy reguluje różne procesy metaboliczne w organizmie, uczestniczy w syntezie puryn, pirymidyn i niektórych aminokwasów. Współuczestniczy z witaminą B12 w regulacji tworzenia i dojrzewania czerwonych krwinek.

Witamina B9 reguluje wzrost i funkcjonowanie wszystkich komórek, ale przede wszystkim wpływa dodatnio na funkcjonowanie systemu nerwowego i mózgu.

Poprawiono: sobota, 29, październik 2011 21:34

Odsłony: 6926

Czytaj wicej Czytaj więcej...
Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?