WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Fundacja Dzieci Niczyje

Gosia (lat 14) boi się mieszkać ze swoim ojczymem, który przychodzi w nocy do jej pokoju.
Wojtek (lat 7) od roku nie widział swojej mamy, która wyjechała do pracy za granicą.
Tomek (lat 10) już 2 razy w tym roku został okradziony i pobity przez kolegów – nie chce dłużej chodzić do szkoły.

Oni wszyscy szukali pomocy dzwoniąc na 116 111 - bezpłatny, ogólnopolski Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży prowadzony przez Fundację Dzieci Niczyje.

Codziennie dzwoni do nas kilka tysięcy dzieci. Nie dla wszystkich wystarcza wolnych linii. Pomóż nam to zmienić. Przekaż 1% podatku na rzecz Fundacji Dzieci Niczyje - KRS 0000 20 44 26. To dzięki ludziom takim jak Ty, dzieci w sytuacjach, z którymi nie potrafią sobie same poradzić, mogą do nas zadzwonić i otrzymać pomoc.


Fundacja Dzieci Niczyje
istnieje od 1991 roku, jest organizacją pozarządową o charakterze non-profit, której celem jest ochrona dzieci przed krzywdzeniem oraz pomoc dzieciom krzywdzonym, ich rodzinom i opiekunom. W placówkach prowadzonych przez Fundację udzielamy pomocy psychologicznej, medycznej i prawnej ofiarom krzywdzenia i ich opiekunom. Działamy na rzecz poprawy sytuacji dzieci uczestniczących w procedurach prawnych  w charakterze świadków.
Prowadzimy programy profilaktyki krzywdzenia dzieci przez dorosłych oraz rówieśników, m.in. program przeciwdziałania zagrożeniom dzieci w Internecie oraz program wsparcia rodziców przeżywających trudności w wychowaniu dzieci. Organizujemy specjalistyczne szkolenia z zakresu problematyki dziecka krzywdzonego dla różnych grup profesjonalnych oraz zespołów interdyscyplinarnych. Prowadzimy badania i analizy poszerzające wiedzę o problemie oraz stanowiące podstawę projektowanych działań.

Z naszej pomocy rocznie korzysta:

ponad 3000 dzieci i ich opiekunów w ramach programów profilaktycznych
ponad 300 dzieci - ofiar przemocy, które otrzymują kompleksowe wsparcie terapeutyczne
ponad 150 000 dzieci i młodzieży, które zadzwoniły z prośbą o pomoc
ponad 8 000 dzieci, które przez Internet zgłosiły się do nas po wsparcie
tysiące placówek pedagogicznych, korzystających z materiałów i dobrych praktyk Fundacji


 Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?