WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Fundacja AKOGO?

Fundacja Ewy Błaszczyk „Akogo?” została założona w 2002 r. przez Ewę Błaszczyk-Janczarską oraz ks. Wojtka Drozdowicza (twórcę programu "Ziarno" w TVP, obecnie proboszcza Pokamedulskiego Kościoła przy UKSW w Lesie Bielańskim). Celem Fundacji „Akogo?” jest stworzenie systemowego rozwiązania w naszym państwie dla problemu medycznego jakim jest ciężki uraz mózgu oraz śpiączka. Fundacja wybudowała pierwszą w Polsce klinikę „Budzik” przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Fundacja prowadzi działalność społeczno-edukacyjną, popularyzując wiedzę, sygnalizując skalę problemu śpiączki, a także propaguje nowe rozwiązania medyczne i neurorehabilitacyjne oraz walczy o nowe procedury medyczne. Stara się jednoczyć różne środowiska, firmy i ludzi, którzy zwykle ze sobą konkurują, ale dla spełnienia tego celu łączą się ze sobą.

Fundacja "Akogo?" działa na różnych płaszczyznach. Strona internetowa fundacji (www.akogo.pl) pomaga rodzicom zdobyć informacje w zakresie schorzeń neurologicznych, skomunikować sięz fachowcami, autorytetami medycznymi, rehabilitantami i psychologami.

Klinika „Budzik” to stworzony przez nas od podstaw, wraz z Ministerstwem Zdrowia, wzorzec medyczno-neurorehabilitacyjny i prawno-organizacyjny dla dzieci przebywających w śpiączce w Fazie B.

Klinika powstała dzięki staraniom wielu firm, instytucji, urzędów, indywidualnych klinika budzik przyjmuje pacjentówdarczyńców, ale przede wszystkim dzięki ludziom o dobrym sercu. Każda złotówka, każdy SMS ze wsparciem, każda wpłata, każde dobre słowo i każda pomoc była dla fundacji bardzo ważna.

Fundacja uzyskała wsparcie finansowe ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, złożony w ramach Priorytetu VII "Tworzenie i poprawa warunków dla rozwoju kapitału ludzkiego", w ramach Działania 7.1 "Infrastruktura służąca ochronie zdrowia i życia", jak również od Fundacji Polsat, TVN i WOŚP.

Budzik” to budynek o 4 poziomach, 3 kondygnacjach + piwnica, o powierzchni użytkowej 1600 m². Koszt budowy obiektu wyniósł 17 mln złotych + 3 mln złotych koszt wyposażenia medycznego, co stanowi łączną kwotę 20 mln złotych.

Klinika „Budzik” to miejsce dla 15 małych pacjentów (12 + 3 dodatkowe miejsca) i 15 miejsc dla rodziców-opiekunów (łącznie 30 miejsc). Każdy rodzic-opiekun będzie mógł przebywać ze swoim dzieckiem.

Każdy mały pacjent kliniki musi być zdolny do podjęcia intensywnej neurorehabilitacji oraz nie może pozostawać w stanie śpiączki w okresie dłuższym niż 6 miesięcy od momentu urazu/wypadku. Musi być wydolny krążeniowo i oddechowo stabilny, nie wymagający podtrzymywania funkcji życiowych w warunkach OIOM (bez respiratora).

Pacjent będzie mógł przebywać w „Budziku” do roku, z możliwością przedłużenia do 15-tu miesięcy.

To czas, który daje największą szansę medyczną na powrót, czas kiedy istnieje największa szansa na wybudzenie, a neurorehabilitacja jest najskuteczniejsza.

Zespół Medyczny Kliniki „Budzik” będzie kwalifikował pacjenta do leczenia na podstawie skierowania od lekarza, jak również decydował o wypisaniu pacjenta. Dzieci będą leczone i intensywnie rehabilitowane w systemie 24 godzinnym (w tym w weekendy i święta). Świadczenia będą realizowane przez zespół terapeutyczny, wyłoniony w sposób indywidualny dla każdego pacjenta, spośród personelu medycznego, w skład którego wchodzą: lekarze, rehabilitanci, fizjoterapeuci, psychologowie i pielęgniarki.

Dzieci po ciężkich urazach czaszkowo-mózgowych wymagają długiej, intensywnej i drogiej hospitalizacji. Pełny program leczniczo-neurorehabilitacyjny będzie obejmował: farmakoterapię, leczenie zachowawcze, świadczenia pielęgniarskie i pielęgnacyjne, program leczenia usprawniającego, program leczenia wspomagający, program psychologiczny oraz diagnostykę porównawczą i konsultacje lekarskie.

\"Pobierz '}" />Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?